پردازنده های نسل جدید AMD رقابت را برای اینتل مشکل خواهند کرد

پردازنده 32 هسته ای نسل جدید AMD، اینتل را به متعادل کردن قیمت پردازنده های خود وادار خواهد کرد

366

AMD رسما با اعلام قیمت نسل دوم پردازنده های Ryzen Threadrippers ، که Threadripper 2 نیز نامیده میشود، قصد به چالش کشیدن اینتل را دارد.

نسل دوم پردازنده Ryzen Threadripper 2990WX دارای ۳۲ هسته و ۶۴ رشته میباشد و قیمتی که اعلام شده ۱۷۹۹ دلار میباشد، بله قطعا قیمت پایینی نیست اما آن را مقایسه کنید با پردازنده نسل برتر اینتل Core i-7980XE که با ۱۸ هسته ۲۰۰۰ دلار قیمت دارد.

میتوان اینطور حساب کرد که قیمت هر رشته در پردازنده Ryzen Threadripper 2990WX حدود ۲۸ دلار است و این در حالی است که در پردازنده اینتل Core i-7980XE این قیمت به ۵۵ دلار میرسد.

پردازنده ۲۹۹۰WX پرچمدار نسل بعدی سی پی یو های AMD خواهد بود و این شرکت لیست سایر پردازنده های خود را نیز اعلام کرد:

  • پردازنده Ryzen Threadripper 2920X با ۱۲ هسته و ۲۴ رشته که سرعت پایه آن ۳٫۵GHz میباشد و در حالت BOOST به ۴٫۳GHz میرسد و قیمت آن ۴۶۹ دلار خواهدبود.
  • پردازنده Ryzen Threadripper 2950X با ۱۶ هسته و ۳۲ رشته که سرعت پایه آن ۳٫۵GHz میباشد و در حالت BOOST به ۴٫۴GHz میرسد و قیمت آن ۸۹۹ دلار اعلام شده.
  • پردازنده Ryzen Threadripper 2970WX با ۲۴ هسته و ۴۸ رشته با سرعت پایه ۳GHz و در حالت BOOST به ۴٫۲GHz خواهد رسید و قیمت آن ۱۲۹۹ دلار اعلام شده است.
  • و در نهایت پرچمدار نسل جدید پردازنده های AMD Ryzen Threadripper 2990WX با ۳۲ هسته و ۶۴ رشته که سرعت پایه آن ۳GHz و در حالت BOOST به ۴٫۲GHz خواهد رسید و همانطور که اشاره شد با قیمت ۱۷۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

در حال حاضر پرچمدار AMD پیش فروش میشود و این انتظار میرود که تا تاریخ ۱۳ اوت روانه بازار شود و سپس سایر پردازنده ها روانه بازار خواهدشد.

هر چهار پردازنده نسل جدید AMD با معماری ۱۲ نانومتر تولید میشود و با مادر برذهای X399 سازگار خواهد بود.

AMD میگوید پردازنده نسل ۲ عملکرد بهتری نسبت به نسل ۱ خواهد داشت و همچنین اشاره شده که پردازنده Threadripper 2990X حدود ۵۱ درصد سریعتر از پردازنده Core i9-7980XE خواهد بود! و همچنین در حالت چند رشته ای این میزان ۴۷ درصد است.

ممکن است شما دوست داشته باشید