سنسور ۴۸ مگاپیکسلی سونی جزئیات بیشتری را با وجود پیکسل های خرد شده ارائه می دهد

88
سونی در روز دوشنبه یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی برای دوربین های تلفن همراه معرفی کرد که کمتر از یک سوم اینچ مورب اندازه گیری می شود. این سنسور در ماه سپتامبر عرضه خواهد شد.
سنسور سونی
برای قرار دادن پیکسل های زیادی در چنین محدوده های کوچک، سونی مجبور شد اندازه خود را تا ۸ میکرون کاهش دهد. اندازه گیری پیکسل های کوچک معمولا منجر به تخریب عملکرد و بهبودی نمی شود. این به طور کلی منجر به جمع آوری ضعیف نور و کاهش حساسیت و حجم اشباع می شود.
“با معماری سنسور سنتی، پیکسل ها به اندازه ای کوچک می شوند که سر و صدای زیادی را می گیرند، بنابراین تصاویر به اندازه حسگر هایی با پیکسل های کمتر، اما بزرگتر نیستند.” مدیر خلاق راهنماهای عکاسی دیوید بوش به این موضوع را بیان کرده است.

زوم دیجیتال بهتر

با این حال، سنسور جدید طراحی شده و با تکنیک هایی تولید می شود که کارایی جمع آوری نور و بازده تبدیل فوتوالکتریک را نسبت به محصولات معمولی بهبود می بخشد، اندازه پیکسل کوچکتر این حسگر را برای بسیاری از تلفن های همراه مناسب می سازد.
در عین حال، تعداد زیادی از پیکسل ها امکان تصویربرداری با کیفیت بالا را فراهم می کنند، حتی در گوشی های هوشمند که فقط دارای زوم دیجیتال هستند.
استن هارجک، سردبیر تکنولوژی علم تخیلی در این مورد گفت: “با داشتن این رزولوشن بسیار خالص، گزینه های بیشتری را در هنگام زوم دیجیتال باز می کند، در مقایسه با زوم اپتیکال که در لنز اتفاق می افتد.” ، “بزرگنمایی دیجیتال عمدتا بر روی تصویر انجام می شود، همانطور که شما آن را ضبط کردید، و نه در ضبط پست،”. “مگاپیکسل های بیشتری برای این کار کمک می کنند، زیرا سیستم نمی تواند حدس بزند چه جزئیات باید شبیه باشد.”

“محصول شگفت انگیز”

کوین کروئل، تحلیلگر اصلی تحقیق Tirias Research، گفت: سنسور جدید سونی یک محصول شگفت انگیز است.
او توضیح داد که سنسور یک حالت فوق العاده رزولوشن ۴۸ مگاپیکسلی با حالت رزولوشن پایین تر ارائه می دهد که حساسیت بالایی را برای شرایط کم نور ارائه می دهد، “حالت ۴۸ مگاپیکسل، همراه با یک لنز دقیق، تصاویر بسیار دقیقی را ارائه می دهد. “منطقه کوچکتر برای هر پیکسل مقدار نور را که پیکسل ها دریافت می کند را محدود می کند، اما حالت چهارگانه پیکسل، نور کم این محدودیت را می پردازد.”
سونی سحر و جادو کم نور خود را از طریق چیزی به نام “آرایه فیلتر رنگ Quad Bayer” نامیده است. در شرایط کم نور، این فن آوری اجازه می دهد تا سیگنال های پیکسل های مجاور با یکدیگر ترکیب شوند، به طور موثر دو برابر کردن حساسیت آنها.
چارلز کینگ، تحلیلگر اصلی Pund-IT، اظهار داشت: “سونی چهار پیکسل کوچکتر را به یک با هم متصل می کند تا بهبود را در شرایط نور کم انجام دهد. در مجموع، این یک روش اثبات شده و معقول برای حل یک مشکل معمول است.”
همچنین گفته میشود Huawei یکی دیگر از نصب کننده های استفاده از این نوع تکنولوژی برای افزایش عملکرد نور کم است. “به لحاظ ذهنی، این کار برای هوآوی انجام شده است. اگر سونی بتواند آن را تحویل بگیرد، همچنان دیده می شود.”

جنگ های پیکسلی

به گفته شرکت سونی، سنسور سونی می تواند نتایج محدوده دینامیکی را که چهار برابر محصولات متعارف است، ارائه دهد. این بدان معناست که حتی صحنه هایی با زمینه های روشن و تاریک می تواند با کمترین برجستگی و یا از دست دادن جزئیات در سایه ضبط شود.
در طول زمان جنگ های پیکسل، زمانی که تعداد مگاپیکسل یک نقطه فروش عمده برای هر دو دستگاه تلفن و دوربین بود، یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی توجه زیادی را به خود جلب کرد، این امروز کمتر است.

گوشت قرمز برای بازاریابان

هنگامی که حسگر جدید شروع به وارد شدن به بازار می کند، احتمالا در گوشی های با وضوح بالا ظاهر خواهد شد. این که آیا دور جدیدی از جنگ های پیکسل شروع می شود یا خیر، این شماره ۴۸ مگابایتی برای بازاریابان خواهد بود.

پادشاه مگاپیکسل

کن هیرس، مدیر تحقیقات فن آوری دستگاه های در حال ظهور در Strategy Analytics، گفت: سونی موقعیت رهبری را در رده های مگاپیکسل حفظ خواهد کرد، “اکثر فروشندگان گوشی های هوشمند برای تعداد زیادی مگاپیکسل نمی خواهند.”
تنها ۲٫۵ درصد از گوشی های هوشمند که در سال جاری عرضه می شوند، دارای ۲۰ یا بیشتر مگاپیکسل هستند، استراتژی Analytics این را پیش بینی کرده است.
با این وجود، ممکن است این رویه تغییر کند، زیرا رزولوشن صفحه نمایش گوشی های هوشمند افزایش می یابد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید