آیا مایکروسافت سرفیس بعدی را با AMD میسازد؟

رابطه مایکروسافت با اینتل سست شده است

401

گزارشات جدید نشان میدهد که مایکروسافت در تلاش است تا سرفیس بعدی خود را با استفاده از پردازنده های AMD بسازد که این موضوع نشان دهنده ناامیدی مایکروسافت از اینتل دارد.

این حرکت یک ضربه بزرگ برای اینتل خواهد بود و یک برد بزرگ برای رقیب آن یعنی AMD، در طی پنج سال گذشته تمام محصولات Surface مایکروسافت بر روی پردازنده های اینتل اجرا شده اند، اما برادس سام، معاون مایکروسافت مدعی شده است که شرکت های داخلی مایکروسافت در رابطه با شرکت اینتل متزلزل شده و این موضوع باعث شده مایکروسافت به دنبال استفاده از شرکتی دیگر برای ارائه محصول خود باشد.

طبق گفته سامس، مایکروسافت با استفاده از تراشه های AMD و ARM، با نمونه های اولیه که قبلا ساخته شده است در حال آزمایش میباشد.

نمونه اولیه لپ تاپ Surface ظاهرا با استفاده از AMD Picasso SoC 12nm (سیستم در تراشه) است. در همین حال، یک نمونه جدید Surface Pro گفته شده است که از تراشه Qualcomm Snapdragon استفاده می کند.

به نظر می رسد مایکروسافت با Qualcomm در حال کار بر روی ساخت تراشه ARM خود، با نام کد Excalibur است، گفته می شود که در ویندوز ۱۰ بهتر کار می کند.
این واقعیت که مایکروسافت ظاهرا به دنبال سازندگان پردازنده دیگر پس از افتادن از اینتل است، چیزی است که قبلا تصور میشد ممکن است پس از یک رشته اخبار بد درباره اینتل اتفاق بیفتد. به گفته سامس، دلیل ارتباط متزلزل مایکروسافت و اینل به علت ناامیدی مایکروسافت در عرضه محصولات توسط اینتل است.
مطالب پیشنهادی