برترین مرورگر های سال ۲۰۱۹

بیش از دو سوم کاربران وب از مرورگر محبوب کروم استفاده میکنند

886

بر اساس جدید ترین گزارش شرکت اینترنتی نت اپلیکیشن، کمپانی کروم با جدید ترین نسخه مرورگر خود در حال حاضر ۶۷.۹٪ سهم بازار را در اختیار دارد و همچون سال های گذشته محبوب ترین مرورگر شناخته میشود.

این افزایش نسبت به سال ۲۰۱۶ که کروم ۵۴ درصد سهم کاربران وب را در اختیار داشت بیشتر میباشد، پیش بینی میشود کروم تا پایان امسال بتواند از سهم ۷۰ درصد کاربران وب عبور کند که این رقم بسیار بزرگی است.

فایرفاکس همچنان رو به افول

بر خلاف کروم سایر مرورگر ها از جمله فایرفاکس در حال از دست دادن محبوبیت خود میباشند، مرورگر فایرفاکس در ماه می امسال هشت دهم درصد از کاربران خود را از دست داده که این رقم بزرگتر از میزان سال پیش است، مرورگر فایرفاکس امسال ۹.۵ درصد از سهم کاربران وب را در اختیار دارد.

پیش بینی میشود که فایر فاکس تا پایان امسال رقمی کمتر از ۱۰ درصد کاربران وب را در ختیار خواهد داشت و همچنین تا سال ۲۰۲۰ این میزان به ۹ درصد میرسد.

مرورگر اینترنت اکسپلورر

سهم مرورگر اینترنت اکسپلورر امسال به کمتر از ۹ درصد رسیده، هرچند مایکروسافت بروز رسانی های امنیتی برای این مرورگر انجام داده اما اینترنت اکسپلورر ۸.۷ درصد از سهم کاربران وب را در اختیار دارد، البته این موضوع جای تعجب چندانی ندارد چراکه کاربران انتظار دارند این مرورگر به زودی از رده خارج شود یا مرورگر Edge به طور کامل جایگزین آن شود.

بر اساس گزارش این شرکت، مرورگر Edge توانسته ۱۱.۷ درصد را از آن خود کند که این میزان هم کاربران ویندوز ۱۰ هستند، مرورگر Safari اپل هم همچنان رو به افول است و به میزان ۳.۳ درصد از کاربران وب از آن استفاده میکنند که این میزان کمترین محبوبیت این مرورگر از سال ۲۰۰۸ میباشد.

میتوانید میزان محبوبیت مرورگر ها در سال ۲۰۱۹ را با مقاله ای که درباره میزان محبوبیت مرورگرها در سال ۲۰۱۸ نوشته بودیم  مقایسه کنید.