رتبه بندی رهبران در Civilization VI: Gathering Storm

2,878

چندیست که بروز رسانی بازی تمدن ها یعنی Civilization VI: Gathering Storm منتشر شده، اگر از طرفداران بازی های استراتژیک هستید حتما با بازی تمدن ها شاهکار استودیو فیرکسیس گیمز آشنا هستید، بازی ای که از زمان ساخت نسخه اولیه تا الان قدمت طولانی ای دارد و همین موضوع باعث شده تا با یکی از پر محتوا ترین بازی های استراتژیک رو به رو شویم.

در این قسمت ما قصد نداریم نحوه آموزش بازی و نحوه پیروزی در آن بپردازیم چراکه همانطور که میدانید این بازی از پیچیدگی های زیادی برخوردار است و یگان ها و رهبران زیادی در بازی تمدن ها وجود دارد که باید به آن تصمیمات دیپلماتیک، ساختمان ها، منابع و… هم اضافه کنید تا بیشتر پیچیدگی های خاص بازی نمایان شود، اما اگر طرفدار بازی تمدن ها هستید قطعا نحوه بازی کردن ان را بلدید.

هرچند این بازی هوش و ذکاوت شما را برای تصمیم گیری های درست و به موقع به چالش میکشد و چندین ساعت شما را سرگرم میکند اما شما حتما دوست دارید در رقابت با رقبا در نهایت پیروزی را بدست آورید، همانطور که میدانید در بازی تمدن ها از چندین رهبر و تمدن های بزرگ تاریخ استفاده شده است که هر کدام خصوصیات خود را دارند، ما میخواهیم با رتبه بندی بهترین رهبران به شما کمک کنیم تا در انتخاب خود هوشیاری کاملی داشته باشید.

دقت کنید که این لیست صرفا به معرفی رهبرانی میپردازد که گمان میرود از شرایط بهتری برای پیروزی برخوردار هستند ولی اگر شما به صورت حرفه ای با یک تمدن خاص بازی میکنید در واقع بهترین انتخاب شما همان تمدن خواهد بود، شخصا در نسخه قبلی بیشترین انتخاب من تمدن پارس یا همان ایران خودمان با رهبری داریوش بزرگ بود که البته تمدن ایران یکی از قوی ترین تمدن های بازی بود.

۱- کریستینا (سوئد)

رتبه بندی ملکه کریستینا در بازی بالاست، موضوعی که کمی بحث برانگیز شده، واحد منحصر به فرد او نوعی بلا (بد دردی) است، ساختمان موزه فضای باز او سرگرم کننده است، اما مهم است که شما بتوانید از مستعمرات حمایت کنید، که هیچ یک از تمدن ها توانایی این پشتیبانی را ندارند.

یکی از نکات قابل توجه بازی جایزه نوبل است که شما با هر تمدن میتوانید آن را بدست بیاورید، پس چرا این موضوع با رهبری کریستینا مهم است؟ شما میتوانید با ساختن تئاتر و سایر ساختمان های شگفت انگیز، افراد بزرگ را در تمدن به وجود بیاورید و مقدار زیادی پیروزی فرهنگی و گردشگری به وجود بیاورید، شما می توانید AI را برای معاملات تجاری خوب تشنه کنید، یا می توانید از کنگره جهانی برای پاداش های فرهنگی بیشتری استفاده کنید. اگر به رهبری کریستینا تمرکز کنید تمدنتان فوق العاده بزرگ می شود.

۲- مانسا موسی (لیبی)

شروع کردن بازی با تمدن لیبی سخت و درد آور است اما مانسا موسی میتواند این وضعیت را تغییر دهد، به عنوان ثروتمندترین مرد که تا کنون زندگی کرده، منتظر نباشید که چیزها را بسازید، فقط آن را بخرید! مطمئنا، سال های اولیه بازی ترسناک است، قبل از اینکه اقتصادتان را رشد دهید شما میتوانید زودتر از سایر تمدن ها ساختمان ها، مهاجران بنا های تاریخی را بسازید، مانسا موسی با برنامه ریزی دقیق و کمی شانس، یکی از رهبران انعطاف پذیر و منحصر به فرد در این بازی است.

مانسا موسی

۳- ویلفرد لوریر (کانادا)

در بازی تمدن ها کانادا از بسیاری از جنگ های بزرگ مصون است و این همان چیزی است که رهبر آن یعنی ویلفرد لوریر میخواهد، این بدان معنی است که شما با این تمدن به جای اینکه صرف جنگیدن کنید میتوانید پیش از پیش بر روی فرهنگ و اقتصاد تمرکز کنید، زمانی که مشکل بزرگی به وجود می آید میتوایند با کمک اقتصاد شکوفا واحد ها و ساختمان ها را بخرید یا با کمک مالی به سایر تمدن ها پیروزی دیپلماتیک به دست بیاورید، از آنجا که این رهبر خیلی با جنگ میانه ای ندارد شما باید از نظر مالی همیشه آماده باشید تا در صورت حمله بتوانید واحد های نظامی را خریداری کنید.

۴- الینور(فرانسه)

در واقع تمدن فرانسه برای ساخت ساخت تئاتر و ساختمان های شگفت انگیز طراحی شده است، در کنار آن توانایی های جاسوسی الینور یکی از نقات قوت آن به حساب می آید با توجه به این که در این سری از بازی، جاسوسی بهتر انجام میشود. الینور میتواند از آثار بزرگ به عنوان سلاح استفاده کند به طوری که وفاداری تمدن های اطراف را به صفر برساند و آن را تصرف کند.

استراتژی شما با این تمدن به گونه ای باشد که فقط بر روی فرهنگ تمرکز کنید، با چند جاسوسی و جند هنرمند میتوانید به راحتی شهر های اطراف را به تصرف خود در بیاورید تا با جنگ خانمان سوز.

الینور

۵- کوپه (مائوری)

در حالی که واقعا سرگرم کننده و متفاوت است، بسیاری از توانایی های Kupe در واقع در مورد جبران ضعف های خود است. شروع شدن تمدن در اقیانوس هللا راد است، اما این واقعا یک مزیت بزرگ نیست. نقات قوت او این است که می تواند فرهنگ و علم را با تحقیق راحت تری بدست آورد، قدرت تولیدی در مناطقی که درخت وجود دارند بالاست و میتوانید از قدرت زیاد برای ساخت استفاده کنید اما این قایق های ماهیگیری هستند که به طور شگفت انگیزی میتوانند به عنوان بمب های فرهنگی مورد استفاده قرار گیرند، با کشف علم پرواز شما میتوانید شروع به گرفتن مقدار زیادی گردشگر کنید

۶- الینور (انگلستان)

بریتانیا توانایی جدیدی دارد که به آنها اجازه می دهد بر تولید و نه فرهنگ تمرکز کنند. این باعث می شود که آنها به عنوان یک قدرت نظامی پایدار باشند، کاری باید بکنید این است که شهر ها و قاره ها را پیدا کنید آنها را مستعمره خود بکنید و وفاداری آنها را بالا ببرید تا از این امتیاز بزرگ بهره مند شوید، کار دیگری که میتوانید بکنید این است نیروی دریایی قوی ای بسازید و با آن به تصرف درآوردن شهر های دیگر بپردازید.

۷- سلیمان (عثمانی)

فرماندار منحصر به فرد و فوق العاده ای است، اسلحه محاصره او واقعا قدرتمند است و سلیمان پادشاه قهرمانان محاصره است، یکی دیگر از نقات قوت او امکان کاهش ناشخنودی مردم است، هرچند که فرمانده نظایم قوی ایست اما در مورد پایان جنگ ها و مبادله شهرها واقعا ضعیف عمل میکند و معمولا تصمیمات دیگری با آنچه که شما میخواهید باید بگیرید، اما در هر حال اگر شما میتوانید برای محاصره، واحدهای نظامی مورد نیاز خود را به راحتی به مکان هایی که رفت وآمد در آن سخت است بیاورید، در یک جمله رهبر عثمانی هرچند کمی نادان به نظر میرسد اما یک رهبر نظامی قویست.

ما سعی کردیم تا معروف ترین و بهترین قابلیت های رهبرانی که توانایی های بزرگ دارند به شما معرفی کنیم از دیگر رهبران در این دسته میتوان به ماتیاس رهبر مجارستان، دیدو رهبر فینیسیا و پاچاکاتی رهبر اینکا نام برد.

مطالب پیشنهادی