اخراج ۱۰ درصد از کارمندان SpaceX

231

SpaceX که مقر آن در مرکز فضایی پرتاب موشک کندی قرار دارد از قصد خود برای اخراج ۱۰ درصد از کارمندان خود که چیزی حدود ۶۰۰۰ کارمند میشود، خبر داده است.

این شرکت اعلام کرده هدف از این کار کوچک کردن شرکت و هزینه آن برای رسیدن به اهداف بلند پروازانه خود است. شرکت Elon Musk این کار را از لحاظ مالی مؤثر می داند تا اطمینان حاصل کند که می تواند اهداف بلند مدت خود را گسترش دهد و خدمات باند پهن ماهواره ای و انتقال انسان به سیارات دیگر را به انجام برساند.

این شرکت در روز جمعه اعلام کرد: “برای ارائه خدمات به مشتریان خود و موفقیت در توسعه فضاپیمای بین فضایی و اینترنت مبتنی بر فضایی جهانی، SpaceX باید تبدیل به یک شرکت کوچک تر شود.” “هر یک از این پیشرفتها، حتی زمانی که به طور جداگانه انجام می شوند، سازمان های دیگر را به ورشکستگی می رسانند. بدین معنی است که ما باید با برخی از اعضای با استعداد و سختگیرانه تیم را کنار بگذاریم.”

این شرکت ادامه داد: “ما از همه کارمندان و تلاشی که انجام داده اند و تعهدشان به مأموریت SpaceX سپاسگزاریم.” “این اقدام فقط با توجه به چالش های فوق العاده دشوار پیش می رود و در غیر این صورت ضروری نخواهد بود.”

Musk، که همچنین به عنوان مدیر عامل شرکت تسلا عمل می کند، SpaceX را در سال ۲۰۰۲ تاسیس کرد تا «تکنولوژی فضایی را متحول سازد و هدف نهایی آنست که قادر سازد تا مردم در سیاره های دیگر زندگی کند».

 

 

مطالب پیشنهادی