بررسی بازی Below

517

در این قسمت از بررسی بازی ها، میخواهیم به بررسی بازی Below  بپردازیم، بازی ای که از نظر گیمر ها بازی جالب توجه و سرگرم کننده است.

below
Below را میتوان یک بازی سرگرم کننده محاسباتی دانست، بازی سبک هنری و پر زرق و برقی دارد و موسیقی که انتخاب شده سعی دارد تا به شکوه بازی اضافه کند، در شروع بازی شما سوار بر قایق و در هوای طوفانی به سمت جزیره ای میروید.

جهان بازی زیبا، تاریک و مرموز است و دوربین سطح وسیعی از محیط اطراف را نشان میدهد، مانند اینکه محیط اطراف شما را محاصره کرده باشد در حالی که تلاش میکنید درکی از محیط اطرافتان به دست بیاورید باید مراقب باشید چراکه بازی مکانیزم تلاش برای بقا و زنده ماندن دارد هرچند شاید این مکانیزم در طول بازی کمی تکراری شود.

نبرد برای بقا

شما یک سفر زیر زمینی همراه با سطوح مختلف افزایش دشواری در پیش رو دارید، در طول راه، شما باید برای حل معما، قفل درها، افکار جاه طلبانه و قدرتهاى بیگانه راهکار هایی را پیدا کنید اما مراقب باشید چرا که موجوداتی وجود دارند که تشنه به خون شما هستند.

وقتی که در بازی بمیرید شما باید دوباره کنترل جنگجو را بدست بگیرید و مراحل را بگذرانید اما اینبار سعی میکنید عاقلانه تر بازی کنید تا دوباره مجبور به تکرار مراحل بازی نشوید، شما باید غنایم قدیمی را پیدا کنید و جستجو کنید برای به دست آوردن غنایم بیشتر، در بازی Below همیشه  یک شمشیر و یک کمان همراه شما خواهد بود همچنین یک بطری آب که باید آن را پر آب کنید.

شما باید مراقب تشنگی و گرسنگی خود باشید چرا که این بازی همانطور که قبلا هم گفتیم سبک تلاش برای بقا را دارد، مراقبت از این فاکتور ها به پیچیدگی بازی اضافه میکند چرا که همزمان که در حال محاسبه و نبرد هستید باید مراقب این فاکتور ها نیز باشید که با نماد قرمز رنگ به شما هشدار میدهد که گرسنه یا تشنه هستید و باید آن را رفع کنید.

از طرف دیگر شما در دنیایی هستید که میتوانید منابع زیادی را پیدا کنید و به کمک آن دشمنانتان را از بین ببرید، زمانی که منابع زیادی را جمع آوری کردید میتوانید با آن ها به ساخت سلاح یا تجهیزات برای سلامتی بپردازید و در بازی از آن ها استفاده کنید، استفاده درست از این منابع و نحوه ترکیب آن ها موضوعی حیاتی است که شما باید آن را با آزمون و خطا یاد بگیرید.

below

هر چه جلوتر میروید بیشتر مراقب باشید

بازی Below هم دشوار و هم بخشنده است، در عین حال که شما در طول بازی به راحتی آب خوردن ممکن است بمیرید، اما با جستجو در نقشه و پیدا کردن میانبر ها میتوانید مراحل را با آسودگی رد کنید که این حس خوبی برای پیدا کردن راه حل به شما میدهد.

در ابتدای بازی به راحتی میتوانید دشمنانتان را از بین ببرید اما هرچه جلوتر میروید باید بیشتر مراقب باشید چراکه دشمنان شما سرسخت تر و باهوش تر میشوند و بلافاصله میتوانند شما را بکشند، شما همچنین باید مراقب تله هایی که وجود دارند باشید این تله ها به راحتی شما را میکشند، شما هر طبقه و رده ای که میگذرانید آن نشانه دار میشود و آن را در نقشه دستی ای که در بازی وجود دارد نمایش میدهد.

به یاد داشته باشید که ممکن است گاهی اوقات فانوس خود را به همراه نداشته باشید و این باعث میشود محیط اطراف بسیار تاریک شود، شما باید با استفاده از منابعی که دارید آتش درست کنید هرچند آتش مانند فانوس نمیتواند محیط اطرف را روشن کند.

در بازی هرچه جلوتر میروید متوجه میشوید که منابع کمیاب تر میشوند و باید در استفاده از آن مراقب باشید و مدیریت کنید.

سخن پایانی

من متوجه شدم که تجربه بازی Below در ابتدا و اواخر بازی متفاوت است، چرا که در ابتدای بازی شما با بازی پر جنب و جوشی روبرو هستید اما هرچه به اواخر بازی نزدیک میشوید ذهن شما بیشتر درگیر این است که زنده بمانید اما هرچه که هست بازی Below شما را سرگرم میکند و به چالش میکشد.

مطالب پیشنهادی