Qualcomm از چین می خواهد که آیفون XS و XR را ممنوع کند

228

کوالکام در تلاش است تا آیفون های جدید را در چین ممنوع کند، این شرکت پس از پیروزی اخیر در دادگاه، ممنوعیت اولیه تلفن های قدیمی تر اپل را دریافت کرده است، طبق گفته فاینشنال تایمز، Qualcomm از دادگاه های چینی دعوت کرده است تا دستورات خود را مبنی بر اینکه اپل از فروش آیفون XS، XS Max و XR در داخل کشور به علت موارد مشابه نقض حق ثبت اختراع ممنوع است، صادر کند.

این پرونده جدید باعث بروز اختلاف قانونی شرکت ها در چین خواهد شد، جایی که اپل تا کنون ممنوعیت فروش را به دادگاه نادیده گرفته است. اپل ادعا می کند که این ممنوعیت تنها در مورد تلفن های موجود در iOS 11 و قبل از آن اعمال شده است. از آنجا که تلفن های خود را به  iOS  ۱۲ بروزرسانی کرده، اپل معتقد است که آنها می توانند در فروش باقی بمانند، و به همین ترتیب به فروش آنها ادامه داده است.

طبق گفته Financial Times، دستور دادگاه چینی به طور خاص به هیچ نسخه ای از سیستم عامل اپل اشاره نمی کند. این لزوما به این معنا نیست که اپل در اشتباه است، اما این بدان معناست که بیشتر باید مراقب باشد، اپل هنوز به این درخواست پاسخی نداده.

کوالکام توانست یک ممنوعیت اولیه برای آیفون ۶S، ۶S Plus، ۷، ۷ Plus، ۸، ۸ Plus و X را با اشاره به دادگاه اعلام کند که احتمال بروز یک پرونده نقض حق ثبت اختراع را دارد. اپل به نظر می رسد استدلال می کند که حتی اگر کوالکام برنده شود، این اختراع توسط جدیدترین سیستم عامل او نقض نخواهد شد، بدین معنی که ممنوعیت فروش نقض نمی شود.

فاینشنال تایمز می گوید این فشار افزوده شده از Qualcomm در حقیقت به معنای آن است که اپل را به سوی مذاکرات حل و فصل مذاکرات بیاورد.

مطالب پیشنهادی