آیا اپل در مورد اندازه صفحه نمایش آیفون X و شمارش پیکسل دروغ می گوید

شکایت از اپل برای فریب دادن در تبلیغات

181

دو نفر از شاکیان در دادگاه منطقه ای آمریکا در شمال کالیفرنیا ادعا کردند که اپل به اشتباه میزان اندازه صفحه نمایش و تعداد پیکسل های صفحه نمایش را در دستگاه های iPhone X، iPhone XS و iPhone XS Max اعلام کرده است، اپل فعلا پاسخی به این ادعا نداده است.

شاکیان ادعا میکنند که اپل با شمارش مناطق غیر صفحه نمایش مانند گوشه هاف اندازه صفحه نمایش را غیر واقعی اعلام میکنند، این شکایت در ۵۵ صفحه ارائه شده است، به عنوان مثال اندازه صفحه نمایش آیفون ایکس باید ۵.۸ اینچ باشد که با اندازه گیری که شده است فقط حدود ۵.۶ اینچ است.

شاکیان همچنین ادعا می کنند که تلفن های سری آیفون X دارای رزولوشن صفحه نمایش پایین تر از تبلیغات است. گفته می شود که آیفون X دارای رزولوشن ۲۴۳۶×۱۱۲۵ پیکسل میباشد، اما این محصول با پیکسل های قرمز، سبز و آبی در هر پیکسل حاوی پیکسل های واقعی نیست. گفته می شود آیفون دارای دو زیر پیکسل در هر پیکسل است که کمتر از تبلیغات انجام شده است. این شکایت همچنین ادعا می کند که آیفون ۸ پلاس دارای صفحه نمایش با کیفیت بالاتر از آی فون ایکس است.

این اولین بار نیست که از اپل در مورد محصولاتش شکایت شده است. در ماه مارس ده ها مشتری در سال، ۵۹ دادخواست شرکت را در ۵۹ پرونده تقسیم بندی کرد که به موجب آن اپل نرم افزاری را رفع کرد که برخی از آیفونهای قدیمی تر را سرعت و عملکردشان را کاهش میداد. 

 

مطالب پیشنهادی