هواوی P20: حمله همه جانبه به اپل و سامسونگ

Huawei P20: All-out attack on Apple and Samsung

332

هواوی با دوربین سه گانه و هوش مصنوعی AI در پرچمدار جدید خود، طرح های جسورانه ای را برای به دست آوردن سهم بازار از اپل و سامسونگ آغاز کرده است.

پس از رونمایی شدن از گوشی هوشمند جدید هواوی در کنفرانس Mobile World Congress (MWC) 2018، دیگر شرکت ها سعی بر آن داشتند تا محصولات خود را متفاوت تر نشان دهند.

همه محصولات جدید دارای صفحه نمایش استاندارد و بزرگ، دوربین های ۴K HDR، سیستم صوتی چشمگیر و اکثر آنها از اندروید استفاده میکنند. سونی از سیستم عامل ارتعاش صوتی و پویای بالا استفاده کرد، در حالی که با بروزرسانی های S9 و S9 Plus سامسونگ فقط همان طرح های تکراری گذشته با کمی تغییر مثل بسیار ظریف بودن تلاش کرد تا مشتریان خود را راضی نگه دارد.

اپل با پلتفرم IOS خود موفق به ارائه یکی بهترین گوشی های موجود در نمایشگاه شد، البته گوشی هایی که قیمت بسیار بالایی دارند.

اما در سویی دیگر رقیب بزرگ اپل یعنی هوایی که توانسته از نظر حجم فروش جایگاه دوم را در اختیار بگیرد با رونمایی گوشی هوشمند پرچمدار جدید خود نشان داد که میخواهد یک تلاش جسورانه برای تغییر دنیای گوشی های هوشمند انجام دهد.

این دستگاه دارای سه لنز لایکا در عقب – اولین گوشی جهان است که ۴۰ مگاپیکسلی بسیار عالی دارد و شامل یک سنسور رنگی، توانایی ضبط در حالت تثبیت کننده هوش مصنوعی آهسته و هوش مصنوعی (AIS) می باشد تشخیص و درک اشکال. این امر از طریق وارد کردن واحد پردازش عصبی روی چیپست Kirin 970 امکان پذیر است. این در دو اندازه موجود است: ۵.۸ اینچ و ۶.۱اینچ P20 Pro.

آیا هواوی از اپل و سامسونگ در بازار گوشی هوشمند پیشی میگیرد؟

هوایی در حال معرفی خود به عنوان یه شرکت معتبر و دارای بهترین امکانات در محصولات خود است.

آمار و ارقام نشان میدهد آیفون اپل همچنان حداکثر درآمد حاصل از گوشی هوشمند را به خود اختصاص داده که این میزان به ۵۱ درصد میرسد، سامسونگ ۱۵.۷ درصد از درآمد ها را به خود اختصاص داده و نزدیک ترین رقیب به این دو غول تکنولوژی هواوی میباشد که در حال حاضر ۷ درصد از درامد گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده است و سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری هواوی برای تحقیق و توسعه نشان دهنده عظم جدی این شرکت برای به دست آوردن سهم بیشتر بازار با ارائه محصولات متفاوت برای مشتریان خود میباشد که این امر منجر به تلاش مسئولان کشور آمریکا جهت جلوگیری از قبضه بازار توسط این محصول چینی شده است.

زمانی که بدانید بیشتر دستگاه های آیفون از اپل، در نظر گرفته شده توسط Foxconn در شنژن، که Huawei نیز مقر آن است، ساخته شود میتوانید دلیل این ترس مسئولان آمریکا را بیابید.

تنها زمان نشان خواهد داد که آیا هواوی با همکاری مستمر با شرکت های معروفی چون لایکا و همچنین هزینه هنگفت سالانه برای تحقیق و توسعه محصولات خود میتواند به هدف خود برسد یا خیر.

 

مطالب پیشنهادی