بهترین مرورگر های سال ۲۰۱۸

Best of 2018 browsers

400

مرورگر های مایکروسافت همچنان رو به نابودی میروند، مرور گرهای IE و Edge به عنوان مرورگر هایی که بازار مشترک را در اختیار دارند همچنان سهمشان نسبت به ماه گذشته رو به کاهش است.

بر اساس گزارشات سهام IE و Edge به میزان یک چهارم یک درصد کاهش یافته و به ۱۳.۸ درصد رسیده است که این بدترین رکوردی است که مرورگر های مایکروسافت از زمان عرضه شدن تا حال از خود برجای گذاشته اند.

IE مرورگری که ۲۳ سال از عمر آن میگذرد و آخرین بروزرسانی آن به ۳ سال پیش باز میگردد به چیزی حدودا ۹.۵ درصد از بازار حال حاضر کنترل دارد.

چه اتفاقی برای مرورگر های مایکروسافت در حال افتادن است؟

مرورگر های مایکروسافت به داستانی تکراری از سقوط و سقوط گرفتار شده اند، سالها بود که اینترنت اکسپلورر بر بازار مرورگر ها تسلط کامل داشت اما آمار ها به مایکروسافت نشان داد کاربران این مرورگر در حال ریزش هستند و مایکروسافت مجاب شد تا اینترنت اکسپلورر را ارتقا دهد اما از آن زمان تاکنون این ارتقا هم نتواسنت دردی از مایکروسافت دوا کند و ۸۴ درصد سهم بازار را تا سال ۲۰۱۴ از دست داد، اما هرچه مایکروسافت تلاش کرد و یک نسخه جایگزین در ویندوز معرفی کرد این کاهش سرعت بیشتری گرفته، آماری که برای مایکروسافت فاجعه بار است.

پیش بینی میشود این میزان سهم از بازار تا سال ۲۰۱۹ به ۱۱ درصد و یا حتی به ۱۰ درصد برسد، چرا که IE در چهار ماه گذشته حدود ۴۵.۶ ملیون کاربر خود را از دست داده و این میزان نسبت به مرورگر اپل Safari به مراتب بیشتر است( حدود ۳۷.۵ ملیون).

آیا فایرفاکس فریب خورده؟

این مرورگر اپن سورس این ماه با سهم ۹.۳ درصدی از بازار را در اختیار دارد که این پایین ترین میزان دو سال گذشته فایرفاکس است و پیشبینی ها حاکی از کاهش ادامه دار فایرفاکس از سهم بازار دارد.

این در حالی است که گوگل کروم که سهم عظیمی از بازار را در اختیار دارد این ماه با افزایش ۰.۲ درصدی میزان ۶۶.۴ درصد از بازار را در سلطه خود درآورده، نرخ صعودی کروم کاهش نیافته و ادامه دار است و پیش بینی ها حاکی از آن است که این سهم میتواند به ۷۰ درصد برسد!

مرورگر اپل نیز  میزان ۳.۷ درصد از بازار را در اختیار داد.

مطالب پیشنهادی