فرانسه استفاده از گوشی هوشمند در مدارس را ممنوع کرد

دانش اموزان هنوز هم میتوانند از گوشی خود استفاده کنند اما بهتر است خاموش کنند

105

دانش آموزان فرانسوی امسال، سال آخری خواهد بود که میتوانند از شبکه های اجتماعی در مدارس استفاده کنند، چرا که قانونگذاران استفاده از گوشی های هوشمند در مدارس را از سال آینده ممنوع کردند.

روز دونشبه قانونگذاران فرانسوی به قانونی رای دادند که بر اساس آن دانش آموزان زیر ۱۵ سال باید گوشی های هوشمند خود را به مدرسه نیاورند یا حد اقل آن را خاموش کنند، مدارس فرانسوی این اجازه را خواهند داشت که تصمیم بگیرند آیا این قانون در مدرسه آنها اجرا شود یا خیر.

بر اساس این قانون استفاده شخصی دانش آموزان از کامپیوتر گوشی هوشمند و سایر گجت هایی که به اینترنت متصل میشود منع شدند، البته بر اساس این قانون دانش آموزانی که دارای معلولیت میباشند مورد استثنا قرار میگرند، رییس جمهو فرانسه امانوئل مکرون بعد از تصویب این قانون توییت کرد: “تعهد انجام شد”

این اولین باری نیست که فرانسه چنین قانونی را تصویب میکند، در سال ۲۰۱۰ استفاده از گوشی هوشمند در تمام سال تحصیلی ممنوع بود، در اوایل سال جاری نیز قانونگذاران دادن sms برای رانندگان حین رانندگی را ممنوع اعلام کرده بودند و رانندگان باید برای این کار خودرو خود را برای این کار متوقف کنند.

در ماه دسامبر گذشته دولت فرانسه این ممنوعیت را برای تلاش خود جهت ارسال پیام بهداشت عمومی اعلام کرد زیرا مقامات فرانسه معتقدند که کودکان نباید زمان خود را صرف این گونه کارها بکنند.

 

مطالب پیشنهادی