SoftMaker برای لینوکس یک جایگزین مایکروسافت آفیس است

246

SoftMaker Office می تواند یک جایگزین حرفه ای قدرتمند برای مایکروسافت آفیس در دسک تاپ لینوکس باشد.

سیستم‌عامل لینوکس سهم خود از پردازشگرهای کوچک و چند برنامه صفحه گسترده مستقل را دارد , اما تعداد بسیار کمی از مجموعه‌های دفاتر یکپارچه با کیفیت بالا برای کاربران لینوکس وجود دارند . به طور کلی , مجموعه‌های اداری لینوکس از ابزار ایجاد یک نمایش اسلاید واقعا فشرده استفاده می‌کنند .

بیشتر کاربران لینوکس از وب سایت هایی مانند LibreOffice و OpenOffice به جای مایکروسافت آفیس استفاده میکنند.

با این حال , گزینه‌های دارای عملکرد بالا برای مجموعه‌های دفتر لینوکس وجود دارند . softmaker office یکی از بهترین جایگزین ها به جای مایکروسافت آفیس است.

آخرین نسخه بتا SoftMaker Office 2018 کاملا با Microsoft Office سازگار است. این رابط کاربری کاملا جدید طراحی شده را ارائه می دهد که به کاربران اجازه می دهد تا با منوهای کلاسیک یا روبان کار کنند.

softmaker

در اولین استفاده شما رابط کاربری را که ترجیح می دهید را انتخاب می کنید. شما می توانید گزینه پیش فرض خود را در هر زمان از پنل UI در تنظیمات تغییر دهید.
SoftMaker یک مجموعه کامل از محصولات رایگان و پرداختی را ارائه می دهد که در دستگاه های اندرویدی، توزیع های لینوکس و رایانه های شخصی ویندوز یا macOS اجرا می شوند.
گزینه های انتقاد
  • نسخه بتای این مجموعه آفیس تجاری لینوکس رایگان است. هنگامی که نسخه نهایی منتشر می شود، دو نسخه تجاری لینوکس در دسترس خواهد بود. مجوزهای هر دو به شما اجازه SoftMaker Office را در پنج کامپیوتر اجرا می کنند. اگر بخواهید چندین ابزار افزودنی فرهنگ لغت را شامل شود، این قیمت ۶۹.۹۵ دلار آمریکا یا ۹۹.۹۵ دلار خواهد بود.
  • بتا رایگان نسخه تجاری را بررسی کنید. نسخه کاملا رایگان با مجوز منبع باز با نام “SoftMaker FreeOffice 2018″، به زودی در دسترس خواهد بود. سوئیچینگ بدون درز است. خط FreeOffice تحت مجوز عمومی Mozilla توزیع شده است.
  • نسخه FreeOffice 2018 همان گزینه رابط روبان را به عنوان SoftMaker Office 2018 خواهد داشت. به گفته مدیر فروش، اردن پوپوف، لیست ویژگی دقیق هنوز نهایی نشده است. هر دو نسخه رایگان و پرداختی شامل TextMaker، PlanMaker و Presentations کاملا کاربردی خواهند بود، همانند نسخه پرداختی لینوکس SoftMaker Office 2018. نسخه لینوکس دارای سرویس مدیریت ایمیل Thunderbird است.
وقتی SoftMaker FreeOffice 2016 و SoftMaker Office 2016 را بررسی کردم، نسخه های پرداخت شده و رایگان را در عملکرد و ویژگی های تقریبا یکسان یافتم. بنابراین انتخاب نسخه های رایگان و پرداخت شده از سوئیت های اداری سال ۲۰۱۸ ممکن است بی نظیر باشد.
اولین نگاه موثر است
نسخه رایگان (FreeOffice 2018 برای لینوکس) هنوز برای بررسی در دسترس نیست. SoftMaker انتظار دارد نسخه FreeOffice 2018 برای لینوکس را در پایان سه ماهه اول ۲۰۱۸ منتشر کند.
بنابراین من نسخه آزمایشی بتا Office 2018 را برای چرخاندن برای بررسی عملکرد رابط کاربر روبان گرفتم. عملکرد آن چشمگیر بود.
من به طور منظم از آخرین نسخه LibreOffice و نسخه های قبلی FreeOffice استفاده می کنم. رابط کاربر آنها منوهای استاندارد کشویی را تقلید می کند.
من زمان زیادی را برای استفاده از منوی نوار انتخاب کردم، چون من با استفاده از آن در مایکروسافت آفیس آشنا نبودم، اما آن را دوست داشتم.
چگونه کار می کند
فرآیند کمی متفاوت از پیمایش پایین منوهای کشویی است. شما بر روی یک رده در ردیف نوار ابزار در بالای پنجره برنامه کلیک کنید و سپس در صفحه نمایش جانبی لیستی از عملکردهای جعبه را اسکن کنید.
ردیف افقی انتخاب منو با هر گروه نوار ابزار انتخاب‌شده تغییر می‌کند . وقتی فهمیدم چه چیزی است , قدردانی من از ” اثر نوار ” افزایش یافت .
soft maker
رابط کاربری روبان به کاربران کمک می کند تا هنگام ایجاد یا ویرایش اسناد در دسکتاپ لینوکس، احساس و احساس متفاوت داشته باشند.
برچسب ها عبارتند از: فایل، صفحه اصلی، درج، چیدمان، مراجع، پست الکترونیکی، مرور و نمایش. بر روی عمل کلیک کنید و فورا آن را اجرا کنید. منوهای آبشاری وجود ندارد.
در ابتدا , من دوست نداشتم که هیچ customizations برای کارهایی مثل کاره‌ای مورد استفاده در دسترس داشته باشم . سپس من روی یک مورد در نوار کلیک کردم و یک منوی بازشو پیدا کردم .
این راهی برای سفارشی کردن یک نوار اقدام سریع , سفارشی کردن گزینه‌های نمایش روبان , و نشان دادن نوار ابزار اقدام سریع به عنوان یک نوار ابزار مجزا فراهم می‌کند .
تجربه کاربر بزرگ

من هر هفته تعداد قابل‌توجهی از اسناد و اسناد سنگین را پردازش می‌کنم که با مایکروسافت آفیس تولید می‌شود . من بسیاری از این اسناد را ویرایش می‌کنم و بسیاری دیگر را ایجاد می‌کنم .

فرمت LibreOffice هر دو روی صفحه نمایش و نسخه های چاپی – اغلب بارها انجام می شود. تدوین سند SoftMaker دقیق تر است.
نسخه بتای SoftMaker Office 2018 برای لینوکس حتی بهتر است، مخصوصا با SoftMaker Office 2018 می توانم فایل ها را مستقیما با کاربران مایکروسافت آفیس بدون تبدیل تبدیل کنم، این امر نیاز به واردات و یا صدور اسناد را مرتفع می‌سازد .
مطالب پیشنهادی