Sapphire نسخه ارزانتر کارت گرافیک RX 5700 XT را معرفی کرد

603

شرکت Sapphire نسخه ضعیف تر کارت گرافیک RX 5700 XT را با نام Pulse Radeon RX 5700 XT BE روانه بازار کرد.

این کارت برای آن دسته از کاربرانی که میخواهند بودجه کمتری برای خرید کارت گرافیک هزینه کنند طراحی و عرضه شده است، هر دوی این کارت گرافیک ها هم اندازه هستند و دارای ابعاد ۲۵۴ x 135 x 46.5mm هستند.

Pulse Radeon RX 5700 XT BE از طرح هیت سینک و خنک کننده متفاوت نسبت به نسخه استاندارد برخوردار است. به نظر می رسد که نسخه BE دارای لوله حرارتی کمتری است.

Pulse Radeon RX 5700 XT BE فاقد دو ویژگی اصلی است: اتصال سریع فن و دوبل بایوس. مورد اول ، طراحی اختصاصی است که پیچ فن خنک کننده را با یک پیچ منفرد به بدنه محکم می کند و به کاربران این امکان را می دهد تا به سرعت فن را تمیز یا جایگزین کنند. حالت دوم شامل دو پروفایل عملکرد متفاوت vBIOS است.

کرت گرافیک Pulse Radeon RX 5700 XT BE از سیلیکون Navi 10 AMD AMD ساخته شده است، بدین معنی که شما ۲،۵۶۰ جریان (SP) را به همراه ۸ گیگابایت حافظه ۱۴ گیگابایتی GDDR6 در یک رابط حافظه ۲۵۶ بیتی دریافت خواهید کرد. Pulse Radeon RX 5700 XT BE با وجود اینکه نسخه بودجه محور است ، از همان سرعت کلاک بهره می برد. سرعت پایه، گیم و حالت boost کارت گرافیک به ترتیب ۱۶۷۰ مگاهرتز ، ۱۸۱۵ مگاهرتز و ۱۹۲۵ مگاهرتز است.

مصرف برق کارت گرافیک ۲۴۱W است، بنابراین منبع تغذیه ۶۵۰W توصیه می شود. برای تامین انرژی مورد نیاز، کارت گرافیک Pulse Radeon RX 5700 XT BE از یک کانکتور ۶ پین و یک اتصال دهنده ۸ پین PCIe تغذیه می کند. این کاذت گرافیک می تواند به لطف سه خروجی DisplayPort 1.4 و یک درگاه HDMI حداکثر چهار مانیتور را پشتیبانی کند.

Pulse Radeon RX 5700 XT با قیمت ۳۹۹.۹۹ دلار در آمازون خرده فروشی می شود. از طرف دیگر نسخه BE با قیمت ۳۸۹.۹۹ دلار به فروش می رسد، بنابراین فعلا تفاوت این نسخه با نسخه اصلی ۱۰ دلار است.

مطالب پیشنهادی