چین سال آینده رقیب GPS را راه اندازی میکند

289

چین نزدیک به زمان راه اندازی دو ماهواره آخر خود است ، این کشور سیستم ماهواره ای ناوبری BeiDou-3 را رقیب این کشور با سیستم موقعیت یابی جهانی ایالات متحده معرفی می کند.

ران چنگچی ، سخنگوی دفتر پیمایش ماهواره ای چین ، وضعیت این برنامه را روز جمعه در یک رویداد رسانه ای نادر به اشتراک گذاشت. ران به خبرنگاران گفت که در این ماه چین ماهواره هایی را که هسته اصلی سیستم ناوبری را تشکیل می دهند راه‌اندازی کرد و این شبکه را قادر به ارائه خدمات جهانی کرد.

این اضافات جدید ، تعداد ماهواره های موجود در صورت فلکی را به ۲۴ رسانده و کار را تقریباً به اتمام شبکه رسانده است. ران گفت ، “قبل از ژوئن سال ۲۰۲۰ ، ما قصد داریم دو ماهواره دیگر را به مدار زمین بفرستیم و در این صورت سیستم BeiDou-3 به طور کامل تکمیل شود.”

این سومین نسخه از سیستم BeiDou است. BeiDou 1 ، متشکل از سه ماهواره ، در سال ۲۰۰۰ خدمات ناوبری محدودی را آغاز کرد و در سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه شد. در آن سال ، شبکه ده ماهواره BeiDou 2 ارائه خدمات در داخل و اطراف آسیا را آغاز کرد.

در سال ۲۰۱۵ ، چین شروع به کار بر روی نسخه سوم این پروژه کرد که قادر به ارائه پوشش جهانی بود. BeiDou اکنون چهارمین سرویس موقعیت یابی جهانی است بعد از سیستم GPS ، برنامه  GLONASS روسیه که در سال ۱۹۹۳ راه اندازی شد واز  سال ۲۰۱۱ پوشش جهانی را فراهم کرده ، و گالیله اتحادیه اروپا که از سال ۲۰۱۶ در حال کار است.

سال گذشته کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده به دستگاه های غیر فدرال اجازه استفاده از برخی سیگنال های گالیله را داد.

ران به رسانه ها گفت که با راه اندازی آخرین ماهواره های BeiDou ، این شبکه اکنون از صحت پنج متر در آسیا و اقیانوسیه و ده متر در هر جای دیگر در سراسر جهان برخوردار است.

وی گفت: “به عنوان یک زیرساخت اصلی فضایی برای چین برای ارائه خدمات عمومی به جهان ، سیستم BeiDou همیشه به مفهوم توسعه” Beidou چین ، BeiDou در جهان ، و BeiDou درجه یک “، در خدمت جهانیان و منافع بشریت خواهد بود. ران گفت با تکمیل BeiDou ، چین به هدف خود نزدیک تر خواهد شد تا وضعیت نظارت خزنده خود را به سایر نقاط جهان برساند.

مطالب پیشنهادی