افزایش ۶۶ درصدی فروش هواوی در چین

385

علیرغم تحریم های ایالات متحده، هواوی در چین بسیار خوب عمل می کند. براساس گزارشی از شرکت تحقیقات بازار Canalys، محموله های گوشی های هوشمند داخلی این شرکت نسبت به سال گذشته ۶۶ درصد افزایش یافته است. هواوی در سه ماهه آخر سال ۴۱.۵ میلیون دستگاه را در چین فروخته و ۴۲ درصد از سهم بازار بود. حداقل برخی از این موفقیت ، ممکن است به مشتریانی که دستگاه های هواوی را خریداری می کنند به عنوان عصیان علیه تحریم های ایالات متحده و فشارهای خارجی ، نسبت داده شود.

Canalys می گوید، در همان سه ماه سال گذشته، هواوی ۲۵ میلیون دستگاه را تحویل داده و ۲۵ درصد از سهم بازار را در اختیار داشته است. این مطابق با گزارشات خود هواوی است که درآمد سه ماهه سوم این کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۴.۴ درصد رشد داشته است. این شرکت اخیراً اعلام کرده است که در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۸۵ میلیون تلفن هوشمند فروخته که نسبت به سال قبل ۲۶ درصد افزایش یافته است.

موفقیت این شرکت به ضرر سایر پنج فروشندگان برتر کشور چین است: اوپو ، ویوو ، شیائومی و اپل. سهم بازار اپل در چین در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو درصد کاهش یافته است. این شرکت در سه ماه گذشته فقط ۵.۱ میلیون دستگاه فروخته که نشانگر ضعیف ترین فروش خود در چین در پنج سال است. آیفون ۱۱ ، ۴۰ درصد از این فروش را به خود اختصاص میدهد.

رشد هواوی در چین به احتمال زیاد ادامه خواهد یافت. به گزارش Canalys: “موقعیت غالب این کشور به هواوی قدرت زیادی برای مذاکره با زنجیره تأمین و افزایش سهم کیف پول آن کشور در شرکای خود می دهد.” در این گزارش همچنین آمده، هوآوی با توجه به ارتباط خود با بازیکنان کلیدی و کنترل بر مؤلفه های مهم ، “در موقعیتی قدرتمند برای تحکیم تسلط خود در موقعیت بیشتر” قرار دارد.

مطالب پیشنهادی