آموزش وصل کردن دسته ps4 به موبایل

5,759

دسته های بازی DualShock ۴ کنسول ps4 و یا ایکس باکس ۳۶۰ صرفا برای استفاده در کنسول طراحی شده اند، اما قابلیت کنترل بی سیم آنها این اجازه را میدهد که با استفاده از برنامه هایی که برای این منظور ساخته شده اند بتوانید این کنترلر را به گوشی های اپل یا گوشی هایی که از سیستم عامل اندروید به روز شده استفاده میکنند متصل کنید.

افراد زیادی هستند که علاقه دارند تا با استفاده از این کنترلر ها به انجام بازی های مورد علاقه خود بپردازند، چون شما می‌توانید چندین بازی مورد پیشنهاد از هر سرویسی را با یک کنترل‌کننده انجام دهید. Fortnite راه را برای توسعه پشتیبانی کنترل‌کننده زمانی که بر روی گوشی انتخاب شد هموار کرد، اما کنترل PS۴ و ایکس باکس (هرچند نه همه controllers باکس) با بازی‌های بیشتر از همیشه روی موبایل کار می‌کنند، و اساسا، بسیاری از این بازی‌ها پشتیبانی محلی را برای چیدمان button پیشنهاد می‌کنند.

فرآیند راه‌اندازی کنترل‌کننده بی‌سیم DualShock 4 و ایکس باکس با دستگاه شما ساده است، اما جزییات راه‌اندازی بسته به استفاده از نوع کنترل‌کننده شما، و نوع سیستم عاملی که شما کنترل‌کننده را به آن جفت می‌کنید، متفاوت است، در این مقاله ما به شما نحوه متصل کردن کنترلر ps4 را آموزش میدهیم، در مورد کنترلر ایکس باکس از آنجایی که همه کنترلر های ساخته شده از این قابلیت برخوردار نیستند آن را کنار میگداریم.

کنترلر خود را در حالت جفت کردن قرار دهید

مهم نیست که چه نوع دستگاهی را با DualShock 4 سونی جفت می کنید، ابتدا باید کنترلر را در حالت جفت شدن قرار دهید. برای این کار ، دکمه “اشتراک” آن را در سمت چپ صفحه لمسی فشار داده و نگه دارید، سپس دکمه وسط “پلی استیشن” را نیز نگه دارید. نوار نور در بالای کنترلر شروع به چشمک می کند، نشانه ای که کنترلر بدنبال یک دستگاه برای جفت شدن است.

چگونه دسته ps4 را با iOS جفت کنید

“تنظیمات” را باز کنید، و سپس روی گزینه بلوتوث در بالای صفحه ضربه بزنید. هنگامی که کنترلر DualShock 4  شما در حالت جفت شدن قرار دارد، می توانید آن را به ترتیب “DUALSHOCK4 Wireless Controller” پیدا خواهید کرد.

روی هر گزینه ای که برای شما اعمال می شود ، ضربه بزنید. پس از جفت شدن با موفقیت، نور نوار در بالای DualShock 4 صورتی رنگ خواهد شد.

اگر از iPad یا iPadOS استفاده می کنید، همین مراحل را برای اتصال کنترلر دنبال کنید.

جفت کردن دسته ps4 با اپل

جفت کردن دسته ps4 با اندروید

قبل از Android 10 می توان کنترلرهای بلوتوث را در نسخه های نرم افزاری با تلفن های Android جفت کرد، اما آخرین به روزرسانی گوگل کنترل کننده ها را سریعتر تشخیص می دهد. و به عنوان یک امتیاز برای کاربران اندرویدی ۱۰ که DualShock 4 را همگام سازی می کنند وجود دارد، در صورتی که نمی خواهید به صورت آنالوگ حرکت کنید، از این تاچ پد به عنوان نشانگر ماوس برای سیستم عامل و همچنین بازی میتوانید استفاده کنید.

(توجه: بسته به گوشی ای که استفاده می کنید این مراحل کمی متفاوت خواهد بود.)

اگر از Android 10 استفاده می کنید، به  “تنظیمات” بروید، سپس روی “Connected Devices” کلیک کنید. در آخر ، می توانید با انتخاب “Pair new device” ، کنترلر خود را پیدا کرده و جفت کنید. DualShock 4 به عنوان “Wireless Controller” ظاهر می شود.

در Android 10 نوار نور DualShock 4 به رنگ آبی روشن می شود تا نشان دهد که با موفقیت تنظیم شده است.

اگر از نسخه قدیمی Android مانند Android 7 Nougat یا Android 8 Oreo استفاده می کنید، ممکن است مجبور شوید از قسمت های زیر تنظیمات “Connected Devices” به یک زیر منوی بلوتوث بروید تا کنترل کننده را جفت کنید.

مطالب پیشنهادی