توقف تولید موبایل سامسونگ در چین

534

تعطیلی آخرین کارخانه تولید گوشی موبایل در چین پس از قطع تولید کارخانه در شهر جنوبی Huizhou در ماه ژوئن و تعلیق کارخانه دیگری در اواخر سال گذشته صورت می‌گیرد.

تولید موبایل غول کره‌جنوبی به دلیل افزایش هزینه‌های نیروی کار و رکود اقتصادی اط سمت تولید کنندگان چینی صورت میگیرد، همچنین شرکت سونی اعلام کرد که در حال بستن کارخانه گوشی هوشمند خود در پکن بوده و فقط گوشی هوشمند را در تایلند تولید خواهد کرد، اما شرکت آمریکایی اپل همچنان در حال تولید گوشی های هوشمند خود در چین هستند.

براساس گزارش شرکت تحقیقات بازار counterpoint، سهم سامسونگ از بازار چین در سه‌ماهه اول از حدود ۱۵ درصد در میانه سال ۲۰۱۳ به ۱ درصد کاهش یافت، چرا که به دلیل رشد سریع برند های وطنی در چین مانند Huawei و شرکت Xiaomi این سهم از بین رفت.

” در چین، مردم تلفن‌های هوشمند با قیمت پایین را از مارک‌های داخلی می‌خرند و تلفن‌های همراه با کیفیت بالا را از اپل یا Huawei خریداری می‌کنند. یک تحلیلگر در شرکت اوراق بهادار Cape Investment می‌گوید سامسونگ به زودی امید اندکی برای احیای سهم خود دارد.”

سامسونگ، سازنده گوشی هوشمند جهان، گفت که این تصمیم دشوار را در تلاش برای بالا بردن کارایی اتخاذ کرده‌است. این روزنامه افزود که با این حال، به فروش در چین ادامه خواهد داد.

سامسونگ از مشخص کردن ظرفیت کارخانه Huizhou یا تعداد کارکنان آن خودداری کرد. این کارخانه در سال ۱۹۹۲ ساخته شد.

رسانه‌های کره‌جنوبی اعلام کردند که ۶،۰۰۰ تن از کارگران را استخدام کرده و در سال ۲۰۱۷ ۶۳ میلیون واحد موبایل تولید کرده‌است.

براساس گزارش سالانه سامسونگ، شرکت سامسونگ  ۳۹۴ میلیون دستگاه در سراسر دنیا تولید می‌کرد.

مطالب پیشنهادی