ویژگی های حریم خصوصی فایرفاکس ۶۹

404

موزیلا، خالق مرورگر محبوب فایرفاکس، اعلام کرده است که قصد دارد به طور پیش فرض رمزنگاری ها را مسدود کند. این اقدام تضمین می کند که وب سایت های شخص ثالث قادر به استفاده از منابع محاسباتی بازدید کنندگان بدون رضایت نباشند.

استفاده از ماینرهای رمزنگاری به وب سایتها این امکان را می دهد تا بدون نشان دادن تبلیغات سنتی، از کاربران خود درآمد کسب کنند. اگرچه این از نظر بصری غیر قابل مشاهده است، این اسکریپت ها به ناچار باعث کاهش عملکرد و کاهش عمر باتری برای کاربران تلفن همراه می شوند. کارشناسان SonicWall تخمین می زنند بیش از ۵۲.۷ میلیون بازدید از وب سایت های آلوده به cryptojacker در شش ماه اول سال ۲۰۱۹ انجام شود.

علاوه بر این، از امروز، فایرفاکس به طور خودکار کوکی های ردیابی شخص ثالث را مسدود می کند. این کوکی ها توسط شبکه های تبلیغاتی برای نمایش تبلیغات مربوطه بر اساس فعالیت مرور قبلی استفاده می شود. به همین دلیل، ردیابی کوکی ها به طور گسترده به عنوان مزاحم و مضر برای حریم شخصی تلقی می شوند.

در حال حاضر موزیلا این ویژگیهای جدید حریم خصوصی را در تمام  نسخه های فایرفاکس برای دسک تاپ و اندرویدی در دست اجرا دارد. کاربران جدید و موجود قادر خواهند بود از این ویژگی ها استفاده کنند.

کاربران فایرفاکس هم اکنون می توانند اسکریپت های اثر انگشت را مسدود کنند – اگرچه ، در حال حاضر ، موزیلا انتخاب نکرده است که این ویژگی را به طور پیش فرض روشن کند.

اثر انگشت یک تاکتیک دیگر است که توسط شبکه های تبلیغاتی شخص ثالث برای ردیابی کاربران در وب سایت های متفاوت استفاده می شود. این تاکتیک با ایجاد عکس فوری از پیکربندی رایانه با استفاده از برنامه های پیشرفته JavaScript کار می کند. این کار اغلب به اندازه کافی منحصر به فرد است برای مشخص کردن یک کاربر خاص.

در سالهای اخیر ، موزیلا با تأکید بر خصوصیات حریم خصوصی و امنیتی مرورگر، فایرفاکس را به بازار عرضه کرده است. این حرکت گزاره ارزش مرورگر منبع باز را افزایش می دهد.

مطالب پیشنهادی