اطلاعات تازه از کنسول Xbox Scarlett

761

در E3 2019 ، مایکروسافت اولین نگاه خود را در نسل بعدی Xbox با نام پروژه Scarlett با نام تجاری جهانی به نمایش گذاشت. در حالی که این شرکت هیچ یک از سخت افزارهای واقعی را به نمایش نمی گذارد، اما چندین نکته جالب در مورد سیستم را فاش کرد. ما می دانیم که این دستگاه دارای درایو جامد است (دقیقاً مانند PS5 سونی) و تقریباً چهار برابر قدرتمندتر از Xbox One X خواهد بود – دستگاهی که در حال حاضر قدرتمندترین کنسول بازی در بازار است.

قدرت اضافه شده در کنسول Scarlett بدون شک به توسعه دهندگان اجازه می دهد عناوین خیره کننده ای را تولید کنند، اما تصاویر بصری تنها جنبه بازی نیست که مایکروسافت به دنبال پیشرفت با کنسول جدید خود باشد. همانطور که رئیس Xbox آقای Phil Spencer در مصاحبه ای در مراسم E3 اعلام کرد، چگونگی اجرای راحت بازی ها کانون اصلی در نسل بعدی خواهد بود.

اسپنسر گفت: “من فکر می کنم منطقه ای که ما واقعاً می خواهیم روی نسل بعدی تمرکز کنیم، نرخ فریم و روان بودن بازی ها است.” “باید اطمینان حاصل شود که بازی ها به سرعت فوق العاده سریع انجام می شوند، و اطمینان حاصل شود که بازی با بالاترین نرخ فریم در حال اجرا است. ما نیز شرکت ویندوز هستیم، بنابراین می بینیم کارهایی که برای رایانه شخصی و کارهایی که توسعه دهندگان انجام می دهند ادامه می یابد. مردم عاشق ۶۰ فریم بازی در هر ثانیه هستند، بنابراین انجام بازی برای اجرای ۴K 60 [FPS] فکر می کنم هدف واقعی برای ما خواهد بود.

وی ادامه داد: “نکته جالب این است که این نسل، ما واقعاً روی تصاویر ۴K تمرکز کرده ایم، پیشرفتهای بعدی نسل بعدی است.اما احتمالاً قابلیت بازی بیشتر مورد توجه ما برای این نسل است. سرعت بازیها چقدر سریع انجام می شود؟ آیا می توانم هرچه سریع تر وارد بازی شوم و بازی کنم؟ این موضوع چه حسی برای گیمیر دارد؟ هدف ما این است. ”

مایکروسافت فقط با پروژه Scarlett به دنبال آینده نیست. این شرکت همچنین می خواهد اطمینان حاصل کند که گیمر هایی که همچنان به سراغ نسل جدید کنسول ها می روند، به همه بازیهای قدیمی خود دسترسی داشته باشند. در حالی که PS4 و Nintendo Switch هر دو سازگار با نسل قبل خود نیستند، Xbox One کتابخانه ای چشمگیر از بازی های سازگار با نسل قبل ایجاد کرده است که شامل برخی از بهترین پیشنهادات Xbox 360 و حتی Xbox اصلی است. اسپنسر تأکید می کند که مایکروسافت این تعهد را نه تنها به عناوین قدیمی، بلکه عناوین فعلی شما نیز حفظ خواهد کرد تا بتوانید در کنسول نسل بعد آن ها را نیز همچنان اجرا کنید.