هواوی از سیستم عامل HarmonyOS رونمایی کرد

طبق گفته ها "قدرتمندتر و ایمن تر از Android"

594

ریچارد یو ، مدیر عامل گروه تجاری هواوی ، سیستم عامل جدید HarmonyOS را در جریان کنفرانس توسعه دهندگان هواوی در دونگوان ، چین رونمایی کرد.

براساس گزارش ها ، سیستم عامل توزیع شده مبتنی بر میکروکلنل قرار است در آینده در سال ۲۰۱۹ برای محصولات صفحه نمایش هوشمند مانند تلویزیون ، ساعت هوشمند و سیستم های تزریق داخل خودرو راه اندازی شود. از آنجا که این شرکت به دنبال کاهش وابستگی خود به مشاغل آمریکایی است ، هواوی قصد دارد پوشش هارمونیوس را در سه سال آینده به تلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها گسترش دهد.

در طول کنفرانس ، یو ادعا کرد که HarmonyOS “قدرتمندتر و ایمن تر از اندروید” است ، و افزود که عملکرد IPC آن پنج برابر بهتر از گوگل فوچیا است و ریزگردهای آن “یک هزارم مقدار کد در هسته لینوکس” دارند.

“یک HarmonyOS مدولار می تواند توسعه یابد تا با هر وسیله انعطاف پذیر سازگار شود تا یک تجربه متقاطع یکپارچه ایجاد کند. هوآوی در طی بیانیه ای گفت ، که از طریق یک کیت قابلیت توزیع شده ، پایه و اساس یک اکوسیستم توسعه دهنده مشترک را ایجاد می کند و نشان می دهد که از یک دهه قبل شروع به تحقیق در مورد ایده سیستم عامل خود کرده است.

اگرچه Huawei به استفاده از اندروید برای دستگاههای خود ادامه دهد ، HarmonyOS در صورت بروز شرایط اضطراری به عنوان یک عامل اصلی عمل می کند. یو گفت: “ما Android را برای تلفن های هوشمند اولویت بندی می کنیم ، اما اگر نتوانیم از Android استفاده کنیم ، می توانیم HarmonyOS را به سرعت نصب کنیم.”

مطالب پیشنهادی