سونی تا به حال بیش از ۱۰۰ ملیون کنسول PS4 فروخته

449

کنسول پلی استیشن ۴ سونی ۱۰۰ میلیون دستگاه فروش رفته است و آن را به سریع ترین فروش کنسول برای دستیابی به این شماره تبدیل کرده است. سونی در جدیدترین گزارش درآمدی خود، پس از اعلام اینکه ۹۶.۸ میلیون دستگاه در سه ماهه قبلی فروخته، فاش کرد که ۳.۲ میلیون PS4 را بین ۳۱ مارس و ۳۰ ژوئن فروخته است. این بدان معنی است که در ۵ سال و هفت ماه، و دو ماه سریعتر از Wii نینتندو به ۱۰۰ میلیون فروش محصول خود رسیده است.

سونی همچنین فاش کرد که برای اولین بار ، مردم نسبت به خرید دیسک های فیزیکی بازی ها بیشتری را نسبت به دانلود های دیجیتال خریداری می کنند، این روندی را نشان می دهد که اکنون مدتی است ادامه دارد.

در سایر اخبار سونی، درآمد گوشی های هوشمند ۱۵ درصد نسبت به سه ماهه گذشته کاهش یافته است و همچنان به نظر می رسد روند ادامه خواهد داشت. این تعداد دستگاه کمتر از نیمی از تعداد تلفن های هوشمند خود را که در مدت مشابه سال گذشته به فروش رسانده فروخته است، وضعیت سونی در بازار گوشی های هوشمند همانند سال های گذشته رو به تنزل است.

در همین حال ، بخش تصویربرداری سونی به ویژه در زمینه سنسورهای دوربین تلفن های هوشمند همچنان به خوبی پیش می رود. فروش دوربین های دیجیتالی اندکی کاهش یافته است، سونی هنوز هم یکی از پردرآمدترین شرکت های تولید کننده دوربینی در دنیاست.

مطالب پیشنهادی