۱۰ تغییر در ۳۰ سالگی برای رسیدن به موفقیت مادام العمر

680

بسیاری از جوانان عمدتا ۲۰ ساله خواب منظمی ندارند یا از کم خوابی رنج میبرند یا پول خود را صرف موضوعات نه چندان مهم و کوتاه مدت هزینه میکنند، اما ۳۰ سالگی زمان مناسبی برای تغییر این عادات و رفتار است تا شما بتوانید این سموم را از افکار و سبک زندگی پاک کنید.

ما در روزانیت ۱۰ شیوه برای سبک زندگی شما آماده کرده ایم تا به شما کمک کند در طول عمر خود به موفقیت های بیشتری دست یابید:

۱_ سیگار کشیدن را متوقف کنید

اگر سیگار میکشید بلافاصله آنرا کنار بگذارید، اولین تغییر و یکی از مهم ترین آنها سلامتی شماست، اگر همین حالا هم سیگار را ترک کنید نمیتوانید از آسیب هایی که تا به حال روی بدن شما گذاشته بکاهید اما تحقیقات نشان میدهد افرادی که تا قبل از ۴۰ سالگی سیگار را ترک کرده اند تا ۹۰ درصد از احتمال میزان مرگ و میر ناشی از سیگار در امان خواهند بود.

۲_شروع به تنظیم خواب در طول روز کنید

وسوسه برانگیز است اگر در طول روز های تعطیل بیشتر بیدار بمانید و یا برای کسب در آمد بیشتر تا دیر وقت کار کنید، اما بهتر است ساعات خوابتان را طوری تنظیم کنید که در همان روزی که بیدار میشوید بخوابید. کارشناسان میگویند حتی اگر چند روز ساعت خواب خود را بهم بزنید و ساعات بیشتری بیدار بمانید بدن شما به این چرخه عادت خواهد کرد، بنابراین شما در طول روز بعد احساس خستگی خواهید داشت.

۳_ ورزش منظم را شروع کنید

سعی کنید تحرک داشته باشید، مهم نیست چگونه فقط حرکت کنید دوچرخه سواری، شنا، پیاده روی یا هر روشی که با آن راحت هستید حتما تحرک داشته باشید. فراموش نکنید بعد از ۳۰ سالگی رشد توده عضلانی شما متوقف میشود و اگر شما تحرک لازم را نداشته باشید عضلات شما تحلیل خواهند رفت بنابراین ورزش از این سن به بعد بسیار مهم است، اما به یاد داشته باشید فعالیت بدنی را انتخاب کنید که آن را دوست داشته باشید چرا که اگر علاقه ای به آن نداشته باشید به زودی آنرا کنار میگذارید.

۴_ شروع به خواندن و نگهداری مجله کنید

مجله ها شما را تشویق میکنند برای آنچه که دوست دارید برسید، مجلات موفقیت سبک، زندگی و … برای موضوعاتی که در آینده میخواهید به آن برسید شما را سرگرم خواهند کرد، خواندن و نوشتن به شما کمک فراوانی میکند، حتی اگر افکار و احساسات مخصوص به خودتان را دارید باید آن را بنویسید چراکه از استرس شما کم میکند.

۵_ شروع به صرفه جویی در هزینه ها کنید

ممکن است شما فکر کنید که هنوز زمان زیادی برای پس انداز کردن و صرفه جویی در هزینه ها دارید اما هرچقدر زودتر پشتوانه مالی برای خود داشته باشید زمان بیشتری در آینده برای برنامه های مالی خود خواهید داشت.

۶_ رویای زندگی خود را دنبال کنید

بیل کاروین در کتابش می‌نویسد: ” پی‌گیری اهداف زندگی‌تان را به تاخیر نیندازید. آیا می‌خواهید یک خانه بخرید؟ بچه‌دار شوید؟ یک کتاب بنویسید؟ یکی از اهداف زندگی را انتخاب کرده و شروع کنید. از الان تا آخر سال چه کاری می‌توانید انجام دهید تا به یکی از آن‌ اهداف برسید؟

۷_ یاد بگیرید آنچه که دارید را دوست داشته باشید

رابرت واکر می‌گوید: ” اگر به آنچه که دارید راضی باشید، زندگی شادتر خواهید داشت.” این واقعا در مورد شکر گذاری است، تحقیقات نشان می‌دهد که دوست داشتن چیز هایی که شما دارید می‌تواند شادی را افزایش داده و احساسات منفی را کاهش دهد، شاید به همین دلیل است که اپرا وینفری مجری مشهور یکی از برنامه های پر مخاطب تلوزیونی آمریکا برای سال‌ها یک مجله قدردانی روزمره داشت.

۸_ این فکر که همه را باید راضی کنید را از بین ببرید

تصمیم بگیرید دوستانی که از شما توقعات نابجا دارند را از لیست حذف کنید، مهم نیست تعداد دوستان شما چقدر باشد، مهم این است که وقت و انرژی خود را صرف دوستانی کنید که به شما انرژی مثبت میدهند.

۹_ از مقایسه خود با دیگران دست بردارید

اگر شما تمرکزتان در این است که ببینید دیگران چکار میکنند تا خود را با آنها مقایسه کنید، پیشنهاد میکنم دست از این افکار بردارید و خود را به آرامش برسانید، این موضوع هیچ کمکی به شما برای رسیدن به اهداف خود در زندگی نمیکند.

۱۰_ برای اشتباهات، خود را سرزنش نکنید

یک روانشناس اجتماعی می‌گوید که خود شفقتی (توانایی بخشیدن به خود و یادگیری از اشتباهات) عامل کلیدی موفقیت است، این احتمالا به این دلیل است که اینگونه افرادی تمرین میکنند که ضعف های خود را از بین ببرند و سعی میکنند از انجام دادن دوباره این اشتباهات در آینده خودداری کنند.