۶ ترفند برای جستجوی دقیق تر در گوگل

در گوگل حرفه ای جستجو کنید

1,135
  • گوگل، محبوب ترین موتور جستجو در دنیاست.
  • برخی وبسایت ها حقه هایی بکار میبرند تا با نتایج جستجوی انجام داده شما را به سمت وبسایت خود ببرند، در حالی که مطلب شما در آن سایت وجود ندارد.

جستجو در گوگل آسان است و نمیتوان از این راحت تر کرد! اما مانند اکثر محصولات گوگل، عمق حیرت انگیزی در نوار جستجو وجود دارد نسبت به آنچه شما فکر میکنید.

به عنوان مثال با وارد کردن علایم ویژه‌ای در جستجوی گوگل می‌توانید میلیون ها نتیجه بالقوه را محدود کنید تا شما تنها آن‌هایی را که در واقع به شما مربوط هستند، ببینید.

در این مقاله میخواهیم ۶ نکته و ترفند با به شما آموزش دهیم که در جستجوی گوگل به کمک شما می آیند:

قرار دادن علامت نقل قول در اطراف جستجو شما، به شما کمک می کند که دقیقا همان کلمه یا عبارت را پیدا کنید.

نحوه جستجو در گوگل

همانطور که در تصویر میبینید برای جستجوی دقیق تر در کنار موضوع جستجو علامت نقل قول گذاشته شده تا دقیقا همان موضوع جستجو به نمایش در آید.

اضافه کردن یک خط و یا خط تیره بین کلماتی که میخواهید از جستجو حذف شوند

نحوه جستجو در گوگل

در جستجوی بالا کاربر میخواهد عبارت raptors که نام یک جنگنده است را جستجو کند اما نمیخواهد این عبارت ارتباطی به موضوعاتی مانند تورنتو، ان بی ای یا بسکتبال داشته باشد، همانطور که میبینید نتایج جستجو دقیقا همان موضوعی است که در جستجو خواسته شده.

اگر علامت tilde را قبل از کلمه مورد جستجو – علامت “~” کنار کلید ۱ در کیبورد است -اضافه کنید، مترادف این کلمه هم در نتایج ظاهر خواهد شد.

نحوه جستجو در گوگل

همانطور که میبینید اگر “درس‌های بسکتبال” را جستجو کنید، در مورد آموزش بسکتبال، آموزش، کلاس و نتایج این نوع جستجو کسب خواهید کرد.

اگر میخواهید نتایج جستجوی شما فقط از یک سایت خاص باشد باید عبارت site به همراه اسم سایت را جستجو کنید

نحوه جستجو در گوگل

بنابراین اگر جستجو کنید “site: businessinsider.com apple”، شما فقط داستانهای مربوط به Apple (یا Apple) را از Business Insider خواهید یافت.

اگر علامت “|” عمودی قرار دهید بین جملات خود سرچ کنید، گوگل به شما وب سایت‌هایی خواهد داد که دارای تمام  آن جملات هستند. گوگل این نوار عمودی را به طور کلی به معنای “یا” میشناسد.

نحوه جستجو در گوگل

بنابراین اگر شما برای “jacket | blazer | cardigan” جستجو کنید، نتایج شما هر کدام از این شرایط را خواهند داشت.

اگر شما دو دوره را بین دو عدد قرار دهید، گوگل به شما نتایج را در این تعداد می‌دهد.

نحوه جستجو در گوگل

اگر شما “ترانه های برتر ۱۹۸۰ .. ۱۹۹۰” را جستجو کنید، گوگل بهترین آهنگ های مورد نظر شما بین سال های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ را نشان می دهد.

مطالب پیشنهادی