فایرفاکس برنامه اندرویدی خود را بازتولید میکند

443

فایرفاکس میخواهد برای خاتمه دادن به در انحصار قرار گرفتن مرورگرهای اندروید به وسیله کروم برنامه اندرویدی خود را باز تولید کند، پیش نمایش فایرفاکس تلاش موزیلا برای بازسازی مرورگر وب آندروید خود را به نمایش میگذارد. این گروه نمی خواهند یک مرورگر که برای شرکت گوگل است جستجو بر وب را به طور کامل در اختیار قرار بگیرد.

گوگل تحت محاصره است کروم مرورگر غالب جهان است اما رقبای آن به جمع آوری اطلاعات سنگین شرکت مشغولند، در حال حاضر فایرفاکس اولین قدم برای نبرد با کروم  را میخواهد آغاز کند: در پلتفرم Android.

از امروز شرکت موزیلا شروع به کار می‌کند، آنها مرورگر وب خود را برای ۲.۵ میلیارد دستگاه اجرایی راه‌اندازی می‌کنند که سیستم‌عامل Google’s را اجرا می‌کند، مرورگر جدید در پوشش فایرفاکس Preview ساخته می‌شود، این app هنوز در یک مرحله بتا است اما آماده است تا در دنیای واقعی مورد آزمایش قرار گیرد.

Vesta Zare، مدیر ارشد محصول در بخش تلفن همراه “Firefox’s ” می‌گوید : ” هدف ما این نیست که دوباره همان چیزی را که تا به امروز ساخته ایم ارائه دادیم تغییر دهیم، ما میخواهیم به طور کلی یک نسخه بازسازی شده بسازیم.

در نتیجه پیش‌نمایش تصویر Firefox’s از آن چیزی است که یک مرورگر اندروید باید شبیه موارد زیر خواهد بود: سریع  باشد و ردیابی کمی از کاربران داشته باشد، این سازمان ادعا می‌کند که مرورگر جدید آن دو برابر سرعت فعلی مرورگر فایرفاکس برای اندروید خواهد بود، دارای صفحه شروع است و نوار URL را به پایین صفحه نمایش انتقال می‌دهد.

همچنین دارای رهگیری پیش‌فرض است – این به این معنی است که فایرفاکس کوکی‌ها را در صفحات اینترنتی ذخیره نمی‌کند و پی‌گیری تعقیب ثالث را دنبال می‌کند. تنظیماتی که به صورت پیش‌فرض در برنامه اصلی خود تا پیش از آن صورت نگرفته است، هر چند که در مرورگر وب شخصی خود که در ماه دسامبر ۲۰۱۰ منتشر شد، مورد استفاده قرار گرفت.

پی‌گیری کوکی‌ها برای نظارت بر رفتار کاربر به صورت آنلاین و ایجاد پروفایل برای خدمت به تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرد – یک مطالعه اخیر نشان داده حدود ۹۴ درصد از وب سایت‌ها با استفاده از یک فرم ردیابی کاربر کار میکنند. اطلاعات مربوط به این داده‌ها می‌تواند برای ایجاد پروفایل یک فرد از عادات و علایق شخصی استفاده شود.